7D2O5454rpsk

Komentarze

 • Izydor Węcławowicz on 2010-Sep-12 17:32:12 Izydor Węcławowicz said

  Pani Aniu!
  Mam już swoje lata i nie miałem takich możliwości technicznych przy robieniu zdjęć lat temu 60. Nie chodzi mi o sprawy wykonania fotek a jedynie oznaczanie czego dotyczą, kiedy i kto je zrobił. Dzisiaj mam zachowane archiwum negatywów, część pozytywów i właśnie nie wiem kiedy i czego dotyczą bo ani na pozytywach ani w albumach negatywowych nie poczyniłem stosownych notatek. Natomiast pamięć jest po latach bardzo zawodna i nie ma co na nią liczyć w przyszłości. Jak umieszczać stosowne napisy i autorstwo nie mnie Panią uczyć! Pozdrowienia. Izydor W.
 • Ania on 2010-Sep-12 21:16:50 Ania said

  Panie Izydorze !
  Z negatywami też miałam takie problemy, jednak aparat cyfrowy oprócz rejestracji obrazu zapisuje również wszystkie dane dotyczące zdjęcia ( datę i godzinę wykonania, ISO, czas itd. )
  W komputerze trzeba tylko zdjęcia umieścić w opisanym folderze ( to odpowiednik dawnego podpisanego pudełka ze zdjęciami ) i po sprawie. Pudełko co prawda było o wiele pewniejszym sposobem na przechowywanie zdjęć niż komputer, za to ta wygoda ....
  W galerii klubowej podpisujemy zazwyczaj tylko album, bo na opisywanie każdego zdjęcia najczęściej brakuje czasu.
  Pozdrawiam
  Anna Kaźmierczak
 • izydor on 2010-Nov-13 20:43:27 izydor said

  Pani Aniu! Dzieli nas co najmniej jedno pokolenie a może i dwa? Z absolutną pewnością polecam Pani pisanie na fotogramie tematu, daty i autora. Metryczka danych istnieje w Pani komputerze co nie jest użyteczne w przyszłości a przecież nie ma tam danych dotyczących tematu fotografii typu: regaty XXX, kapitan YYY, akwen ZZZ itp. po latach niech mi Pani wierzy nie da się tego uzupełnić. To wszystko wynika z doświadczenia mającego 8-my krzyżyk na karku.

Popular tags

Language preference

Zobacz więcej informacji